KATEGORIE
  1.
   Na vašem soukromí nám záleží
Dostupnost: Ano, centrál. sklad
Part no.: TP3607SH-OLED013W
Kód produktu: 120817174
Výrobce: Asus Czech Service s.r.o.
Popis produktu
Popis produktu
Marketing Name
ASUS Vivobook 16 Flip
Operating System
Windows 11 Home - ASUS recommends Windows 11 Pro for business
Office
1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required.
LCD cover-material
Aluminum
LCD cover-color
Matte Gray
Top case-material
Plastic
Top case-color
Matte Gray
Keyboard color
Black
Bottom case-material
Plastic
Bottom case-color
Military grade
US MIL-STD 810H military-grade standard
Touch Panel
Touch screen
Panel Size
16.0-inch
Resolution
3K (2880 x 1800) OLED 16:10 aspect ratio
Refresh rate
120Hz refresh rate
Brightness
400nits
Peak Brightness
500nits HDR peak brightness
Color gamut
100% DCI-P3 color gamut
Gamut mapping
Yes
Contrast ratio
VESA CERTIFIED Display HDR
VESA CERTIFIED Display HDR True Black 500
Color depth
1.07 billion colors
Glare
Glossy display
Low blue light
65% less harmful blue light
TÜV Rheinland-certified
TÜV Rheinland-certified
Screen-to-body ratio
88%
Stylus support
With stylus support
Processor
Intel® Core™ Ultra 7 Processor 258V 32GB 2.2 GHz (12MB Cache, up to 4.8 GHz, 8 cores, 8 Threads); Intel® AI Boost NPU up to 47TOPS
Chipset
N/A
Discrete/Share
Discrete
Intergrated GPU
Intel® Arc™ Graphics
Graphics
GN22-X2
Graphic Memory
8GB GDDR7
Neural Processor
Intel® AI Boost NPU up to 47TOPS
Expansion Slot(includes used)
1x M.2 2280 PCIe 4.0x4
On board memory
16GB LPDDR5X Memory on Package
Total System Memory
LPDDR5X 32GB
Disclaimer for memory
*Only supports single-channel memory.
How to upgrade memory
Not Available
Storage
1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Front-facing camera
1080p FHD camera
With privacy shutter
on board Wireless
Keyboard type
Backlit Chiclet Keyboard
With Copilot key
Touchpad
Precision touchpad
FingerPrint
N/A
I/O ports
1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps)
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 10Gbps)
1x Thunderbolt™ 4 with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps)
1x HDMI 2.1 FRL
1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x DC-in
Micro SD card reader
Audio
Smart Amp Technology
Built-in speaker
Built-in array microphone
Voice control
Power
Rectangle Conn, 150W AC Adapter, Output: 20V DC, 7.5A, 150W, Input: 100~240V AC, 50/60Hz universal
Battery
63WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
Replaceable Battery
No
Dimension (W x H x D)
35.50 x 24.43 x 1.82 ~ 1.89 cm (13.98" x 9.62" x 0.72" ~ 0.74")