Huawei S310-24P4X(400W) Switch (24*10/100/1000BASE-T ports(400W PoE+), 4*10GE SFP+ ports, built-in AC power)
KATEGORIE
  1.
   Na vašem soukromí nám záleží
Dostupnost: Dodání 3-5 dní
Part no.: 98012382
Kód produktu: 109924229
Výrobce: Huawei
Popis produktu
Popis produktu
24*10/100/1000BASE-T ports(400W PoE+), 4*10GE SFP+ ports, built-in AC power
- manažovatelný L2 switch
- statický routing
- IPV6
- funkce hibernace portů
- inteligentní řízení rychlosti ventilátorů
- vestavěný zdroj
- režim správy z cloudu i v místě instalace
- PoE
Switching capacity
128 Gbps
Packet forwarding
95 Mpps
Fixed port
24 x 10/100/1000BASE-T ports (PoE+), 4 x 10GE SFP+ ports
Chassis dimensions (H x W x D)
43.6 mm x 442 mm x 220 mm
Chassis height
1 U
Weight in full configuration (including packaging materials)
3.79 kg
Power module type
Built-in AC power module
Rated voltage
100 V to 240 V AC, 50/60 Hz
Maximum power consumption
Without PoE: 44.35 W
�With PoE: 485.91 W (PoE: 400 W)
Input voltage range [V]
� AC input: 90 V AC to 290 V AC, 45 Hz to 65 Hz
Noise
Sound power at normal temperature: 49.3 dB (A)
Sound power at high temperature: 63 dB (A)
�Sound pressure at normal temperature: 37.3 dB (A)
First supported version
V600R023C00
Integrated fixed device
Y
Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)]
Basic dimensions (excluding the parts protruding from the body): 43.6 mm x 442.0 mm x 220.0 mm (1.72 in. x 17.4 in. x 8.66 in.) Maximum dimensions (the depth is the distance from ports on the front panel to the parts protruding from the rear panel): 43.6 mm x 442.0 mm x 227.0 mm (1.72 in. x 17.4 in. x 8.94 in.)
Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)]
90.0 mm x 550.0 mm x 360.0 mm (3.54 in. x 21.65 in. x 14.17 in.)
Chassis height [U]
1
Installation type
Rack mounting,Desk mounting,Wall mounting
Chassis material
Metal
Weight without packaging [kg(lb)]
Weight with packaging [kg(lb)]
Typical power consumption [W]
37.12
Typical heat dissipation [BTU/hour]
126.65
Maximum power consumption [W]
- Without PoE: 44.35 W - Full PoE load: 485.91 W (PoE: 400 W)
Maximum heat dissipation [BTU/hour]
- Without PoE: 151.32 - Full PoE load: 1657.92
Static power consumption [W]
100% power consumption [W]
MTBF [year]
MTTR [hour]
2
Availability
Noise at normal temperature (acoustic power) [dB(A)]
Noise at high temperature (acoustic power) [dB(A)]
Noise at normal temperature (acoustic pressure) [dB(A)]
Number of card slots
Number of power slots
Number of fans modules
2
Maximum number of physical ports on the entire device
Maximum number of 100GE ports
Maximum number of 40GE ports
Maximum number of 25GE ports
Maximum number of 10GE ports
4
Maximum number of 5GE ports
Maximum number of 2.5GE ports
Maximum number of GE ports
28
Maximum number of FE ports
24
Dedicated stack port
Not supported
Redundant power supply
Not supported
Long-term operating temperature [°C(°F)]
-5°C to +50°C (23°F to 122°F) at an altitude of 0-1800 m (0-5905.44 ft.)
Restriction on the operating temperature variation rate [°C(°F)]
Storage temperature [°C(°F)]
–40°C to +70°C (–40°F to +158°F)
Long-term operating relative humidity [RH]
5% RH to 95% RH (non-condensing)
Long-term operating altitude [m(ft.)]
0–5000 m (0–16404 ft.)
Storage altitude [m(ft.)]
0-5000 m (0-16404 ft.)
Power supply mode
AC built-in
Rated input voltage [V]
- AC input: 100 V AC to 240 V AC, 50/60 Hz - High-voltage DC input: 240 V DC
Input voltage range [V]
- AC input: 90 V AC to 290 V AC; 45 Hz to 65 Hz - High-voltage DC input: 190 V DC to 290 V DC
Maximum input current [A]
6 A
CPU
1.1 GHz, 2 cores
Memory
2 GB
Flash memory
Physical space: 1 GB
Console port
RJ45
Eth Management port
USB
Hardware real-time power detection
Dying gasp
Supported
RTC
RPS input
Complete device sleeping
Service port surge protection [kV]
Common mode: ±7 kV
Power supply surge protection [kV]
Differential mode: ±6 kV; common mode: ±6 kV
Ingress protection level (dustproof/waterproof)
IP20
Types of fans
Built-in
Heat dissipation mode
Air cooling for heat dissipation, intelligent fan speed adjustment
Airflow direction
Air intake from left and front, air exhaustion from right
PoE
Supported
Maximum PoE power consumption [W]
400
PoE+ power interfaces
24
Full load PoE power consumption 15.4W (802.3af)
Full load PoE power consumption 30W (802.3at)