KATEGORIE
  1.
   Na vašem soukromí nám záleží
Dostupnost: Ano, centrál. sklad
Part no.: XGS1210-12-ZZ0101F
Kód produktu: 109772965
Výrobce: ZyXel
Váha: 1,24 kg
Záruka: 10000 měsíců
Popis produktu
Popis produktu
XGS1010-12,8-Port Gigabit Unmanaged Switch with 8-Port 1G + 2-Port 2.5G + 2-Port SFP+
Kick your connections into top gear
Multi-Gigabit Speed Support
Easy to Use, No Setup Required
QoS for better traffic control
Fanless, noiseless design
Energy-Savings at Work
Maximum Flexibility for Your Gig
Standard
IEEE 802.3 10BASE-TX Ethernet
IEEE 802.3u 100BASE-TX Fast Ethernet
IEEE802.3ab 1000BASE-T
IEEE 802.3bz 2500BASE-T Gigabit Ethernet
SFF-8431
IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet
IEEE 802.3x full duplex operation and flow control
Performance
Switching capacity: 66 Gbps
Switching forwarding rate: 49 Mbps
MAC address table: 16 K
Packet buffer: 1.5 MB
Jumbo frame support up to 12 KB
Features 10M,100M,1G,2.5G and 10G ports for multi speed
Fanless and quiet
Plug and Play, Easy use and Quick Install
Support IEEE 802.3az Energy Efficient
Desktop and Wall mount
Auto-MDI/MDIX in all ports
QoS ports for smooth media streaming, VoIP calls, and online gaming 802.1p QoS
IGMP snooping v1 and v2 compatible
Weighted Round Robin (WRR) priority QoS
Hardware reset button
LED Indicator
PWR: Power
Port 1~8: Link/Activity
Green: 1000 Mbps
Amber: 10/100 Mbps
Port 9~10: Link/Activity
Sky Blue : 2.5Gbps
Green : 1Gbps
Amber: 100Mbps
Port 11~12: Link/Activity
Blue: 10Gbps
Green : 1000Mbps
Power Supply
AC-to-DC external power adapter
Input: 100-240V~50-60Hz
Output: 12V DC/1.5A
Physical Specifications
Item dimensions (WxDxH): 250 x 104 x 27mm(9.84” x 4.10” x 1.06”)
Item weight: 768 g (1.69 lb.)
Packing dimensions (WxDxH): 306 x 225 x 64mm (12.04” x 8.86” x 1.06”)
Packing weight: 1217g (2.68 lb.)
Operating Environment
Temperature: 0°C to 40°C (32°F to 104°F)
Humidity: 10% to 90% (Non-condensing)
Storage Environment
Temperature: -40°C to 70°C (-32°F to 158°F)